Tajemnicy wiecznej młodości szukali ludzie od najdawniejszych czasów. I chociaż najnowsze osiągnięcia medycyny mogą przedłużyć życie o wiele lat, nie wynaleziono jeszcze żadnego magicznego środka. Wcześniej czy później nadchodzi moment, w którym lata zbierają swoje żniwo, a nasi starsi krewni, którzy kiedyś się nami opiekowali, sami potrzebują troski i uwagi. Nasza firma z Wrocławia specjalizuje się w doborze opiekunki osób starszych z zamieszkaniem na terenie całej Polski. Dlatego jeśli pilnie potrzebujecie Państwo powierzenia całodobowej opieki dla osoby starszej zapraszamy do kontaktu się z nami. Pomożemy szybko znaleźć odpowiednią kandydatkę, biorąc pod uwagę wszystkie wymagania i zadania. Jeżeli nie spełni ona Państwa oczekiwań, wykonamy kolejną rekrutację bez dodatkowych kosztów. Ważne! W ciągu 14 dni możecie Państwo zrezygnować ze współpracy z daną opiekunką.

Całodobowa opieka nad osobą starszą z zamieszkaniem we Wrocławiu

Dobieranie opiekunki osób starszych z zamieszkaniem odbywa się według różnych kryteriów, takich jak poziom profesjonalizmu, lista obowiązków, czas opieki nad seniorem oraz specjalne Państwa życzenia. Nasza wrocławska firma zatrudnia profesjonalnych opiekunów, którzy posiadają wiedzą na temat pielęgnacji starszych, schorowanych osób. Cechuje ich głęboka empatia, odpowiedzialność i rzetelność wykonywania powierzonych zadań. Całodobowa opieka nad osobami starszymi nie jest łatwą, ale bardzo poważną sprawą. Wymaga nie tylko wytrwałości i cierpliwości, ale także umiejętności nawiązania kontaktu z seniorem.

Osoba starsza, zmęczona złym samopoczuciem i samotnością, ma trudności z kontrolowaniem swojego nastroju. Często osoby starsze stają się wycofane, nadmiernie drażliwe, podejrzliwe, wśród nich jest bardzo duży odsetek ludzi z depresją. Dlatego osoba skierowana przez nas do opieki dla seniora z zamieszkaniem u podopiecznego jest subtelnym psychologiem, odznaczającym się odpornością na stres i wytrzymałością. Jednak to nie wystarczy. Posiadamy duże doświadczenie w pracy z osobami starszymi i mamy świadomość, że opiekunka musi być silna fizycznie, wiedzieć wszystko o opiece nad seniorami leżącymi, umieć prawidłowo przygotowywać posiłek, posiadać umiejętności wykonywania wszystkich niezbędnych zabiegów higienicznych itp.

Dlaczego warto postawić na wykwalifikowaną całodobową opiekę dla seniora?

Seniorzy podobnie jak małe dzieci, wymagają całodobowej opieki, często zmiany i choroby związane z wiekiem powodują, że są całkowicie bezradni. Zdajemy sobie sprawę, że jesteście Państwo rozdarci między potrzebą zorganizowania własnego życia a pomocą starszej osobie. Jeżeli znaleźliście się Państwo w sytuacji, gdy bliska osoba potrzebuje szczególnej troski, trzeba się przygotować na to, że sytuacja nie ulegnie poprawie, a z czasem potrzeba więcej energii, czasu i uwagi.To bardzo trudna sytuacja, a najbardziej skutecznym i optymalnym wyjściem dla wszystkich jej uczestników jest decyzja o powierzeniu całodobowej opieki nad osobą starszą specjalistom.

Proszę pamiętać, że zatrudniając opiekunkę osób starszych z zamieszkaniem w jego domu, Państwa krewny uzyska wykwalifikowaną pomoc, ponieważ opiekunka przeszła  specjalne szkolenie i zna wszystkie zawiłości związane z opieką nad seniorami, także tymi obłożnie chorymi.To trudna praca, pozostają w niej tylko ci, którzy mają nie tylko wykształcenie, ale także szczególne cechy osobiste: cierpliwość, poczucie humoru, współczucie i szczerość.

Cechy usługi – opieka do osoby starszej z zamieszkaniem

Opiekunka osób starszych z zamieszkaniem w jej domu jest potrzebna osobom, które ze względu na wiek lub inne przyczyny nie są w stanie samodzielnie funkcjonować, a także:

 • Osoby chore, które są przykute do łóżka przez jakiś czas lub przez długi czas
 • Mają trudności z poruszaniem się, którzy potrzebują opieki po operacji
 • Doświadczają złożonych problemów natury neuropsychologicznej
 • Z zaburzeniami pamięci.

Jak wynika z definicji, usługi opieki do osób starszych z zamieszkaniem obejmują całodobowy nadzór i opiekę nad seniorem. Dla seniorów opiekunka staje się pielęgniarką, towarzyszką i gospodynią domową, a dla tych, których stan pogarsza samotność, także oddanym przyjacielem, który pomoże przezwyciężyć uciążliwe myśli i zawsze tam będzie. Do jej obowiązków należy:

 • Kontrola przyjmowania leków.
 • Zakupy produktów.
 • Przygotowanie i podawanie posiłków.
 • Pranie i prasowanie.
 • Sprzątanie.
 • Ubieranie, mycie, kąpanie.
 • Procedury higieniczne.

Całodobowa opieka dla seniora wiąże się zapewnieniem podopiecznemu jak najbardziej komfortowych warunków życia, stworzenia pozytywnego zaplecza psychologicznego w domu, przyczyniając się zarówno do szybkiego powrotu do jego zdrowia, jak i do poprawy, jakości życia. Oznacza to, że do zadań opiekuna należy:

 • Organizacja wypoczynku, spacery.
 • Komunikacja, rozmowy.
 • Wspólne oglądanie filmów, czytanie książek.

We Wrocławiu opiekunki osób starszych to profesjonalnie wyszkolony personel, który jest w stanie znaleźć psychologiczne podejście do swojego podopiecznego. W przypadku starszej osoby obłożnie chorej lub niepełnosprawnej wybierana jest opiekunka o specjalnych kwalifikacjach. Dobierane przez opiekunki osób starszych z zamieszkaniem u podopiecznego to nie przypadkowe osoby, ale wielokrotnie sprawdzane w praktyce specjalistki, które cenią sobie swoją reputację.

Comments are closed.