Wznosi się coraz więcej mieszkań, a duża ich część nie ma ubezpieczenia. Często zostawienie mieszkania bez polisy to wynik chęci ograniczenia wydatków i mniemania, że polisa jest droga. Możemy polecić sprawdzone metody sprowadzające do tańszego ubezpieczenia mieszkania. Po pierwsze to instalacja zabezpieczeń, m. in. alarmu czy wykrywaczy dymu jakie ograniczą możliwość włamania czy pożaru. Ta metoda działa z korzyścią dla właściciela, ponieważ ubezpieczyciel wiedząc, że ten zadbał o bezpieczeństwo mieszkania, jest skłonny obniżyć cenę ubezpieczenia.

Drugą metodą jest szukanie obniżek sezonowych, dlatego też po standardowej ofercie musimy szczegółowo zbadać problem przed zakupem, bo możemy na czymś takim sporo oszczędzić. Trzecią metodą, która ma dać nam mniej kosztowne ubezpieczenie jest wykup polisy tylko na wypadek wybranych sytuacji.

Decydujemy się na takie opcje, jakie faktycznie będą nam potrzebne. Wartość kosztów odtworzenia to następna metoda. Warto dopilnować, by środki te wystarczyły na faktyczne pokrycie szkód, ponieważ jeśli kwota jakie da ubezpieczenie mieszkania wrocław nie będzie adekwatna do wartości mieszkania, kwota odszkodowania będzie za mała i nie wystarczy na pokrycie całej szkody, a tym bardziej nie wystarczy na odbudowanie domu czy też kupno mieszkania.
Ostatnim ze sposobów na obniżenie kosztów jakie niesie ubezpieczenie mieszkania wrocław jest niezgłaszanie do likwidacji drobnych strat nie przekraczających kilkuset złotych bo konsekwencją tego będzie podwyższona składka przy odnawiania polisy. Dlatego warto powstrzymać się od tego, gdyż opłata albo nie wzrośnie, albo ubezpieczający może zaoferować jej obniżenie.
Wiedząc to wszystko, z rozmysłem postępując jesteśmy w stanie wykupić polisę na dom za stosunkowo niewielką cenę.

Comments are closed.